Διδακτική επίσκεψη στην Α.Ε.Ν. Οινουσσών Σχολή Πλοιάρχων

Διδακτική επίσκεψη της Γ΄τάξης των πλοιάρχων του Ναυτικού Τομέα του ΕΠΑΛ Καρδαμύλων στην Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Οινουσσών Σχολή Πλοιάρχων.

Από την φετινή χρονιά ανοίγεται δίαυλος επικοινωνίας-συνεργασίας με την ΑΕΝ ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ, για ουσιαστική επαφή των μαθητών του σχολείου μας και αυριανούς σπουδαστές της σχολής με, το Διοικητή της Σχολής πλωτάρχη Μάργαρη Γιάννη, το Διευθυντή σπουδών καπετάν Κυριάκο Θεοδωράκη και με τους καθηγητές της σχολής.

Με την καθοδήγηση του Καρδαμυλίτη καπετάνιου Μάρκελλου Θεοδωράκη και σπουδαστών της σχολής έγινε επίδειξη του προσομοιωτή γέφυρας στους μαθητές μας, που συμμετείχαν σε εικονική άσκηση πορείας πλοίου στα στενά του Βοσπόρου.

Επίσης από τον καπετάν Μάρκελλο, τον πρόεδρο των σπουδαστών και τους τελειόφοιτους σπουδαστές της σχολής έγινε ενημέρωση Επαγγελματικού προσανατολισμού στους μαθητές μας για τις ευκολίες και δυσκολίες που αντιμετωπίζει  το επάγγελμα του πλοιάρχου Ε.Ν.

Ευχαριστούμε

το Διοικητή κο Μάργαρη Γιάννη

το Διευθυντή σπουδών κο Θεοδωράκη Κυριάκο

τους καθηγητές  και τους σπουδαστές της σχολής

για τη θερμή υποδοχή και ζεστή φιλοξενία που μας παρείχαν.

Εκ μέρους  του σχολείου

Ι. Λιγνός