Τελετή Αποφοίτησης

Τη Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018 έγινε η τελετή αποφοίτησης των μαθητών της Γ’ τάξης ΕΠΑΛ, στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Οι διευθύντριες του ΓΕΛ και ΕΠΑ.Λ. Καρδαμύλων απηύθυναν χαιρετισμό κα αποχαιρέτισαν τους απόφοιτους τονίζοντάς τους το γεγονός ότι δεν πρέπει να λησμονούν τον τόπο τους και το σχολείο τους, που τόσα πολλά τους προσέφερε, τόσο σε ηθικό όσο και σε υλικό επίπεδο και επομένως οφείλουν να του ανταποδώσουν, σαν αντίδωρο την πρόοδό τους και την επιτυχία τους στη ζωή.

Ακολούθησαν οι παρουσιάσεις προγραμμάτων που εκπονήθηκαν στην διάρκεια της τρέχουσας σχολικής χρονιάς:

• Το Erasmus+ του ΓΕΛ Καρδαμύλων “Parents Involvement in Education to get sweet results”
  • Το Πολιτιστικό πρόγραμμα του ΕΠΑΛ Καρδαμύλων “Δουλεία, Δουλειά και… Αναδουλειά: η Τέχνη μας ταξιδεύει!
  • Παρουσίαση του εκπαιδευτικού ταξιδιού της Β’ Τάξης ΕΠΑΛ και ΓΕΛ Καρδαμύλων σε ναυτιλιακές εταιρίες στην Αθήνα και στο πλωτό μουσείο HELLAS LIBERTY

Στην συνέχεια έγινε η απονομή αναμνηστικών και δώρων από τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων του ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Καρδαμύλων. Η τελετή έληξε με κέρασμα όλων των παρευρισκόμενων, προσφορά των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων.

Ευχόμαστε από καρδιάς καλό κατευόδιο στους αποφοίτους μας και του Χρόνου με Υγεία!